2020 yılı yılbaşı için abiye modelleri


2020 yılına girmek için tam tamına 1 ay kaldı. Tabi yılbaşına hazırlık yapmaya başlayacak olanlar şimdiden araştırmaya koyuldu. Partiler, davetler, balolar gibi bir çok yere gidilecek bugün için en zor seçim “Acaba ne giysem de gitsem?” sorusuna karşılık gelen kıyafetler olamakta. Modabilgesi olarak sizler için 2020 yılbaşı günü için önerimiz abiye elbise olmakta. Böyle kuru kuruya bir öneri değil tabi ki. Sizler için Aralık ayı için de bir çok yazı ile yardımcı olmaya çalışacağız. Bu yazıların ilkinde size bir abiye modelinin hem siyah hem de bordo renkli modelini inceledik.

Siyah renkli modelini gördüğünüz abiye modelini kısa detaylar ile anlatmak gerekirse eğer şöyle başlayabiliriz; modelin ölçüleri: resimdeki modelden bahsederek tabi ki. Model 1.75 boyunda 52 kilo, göğüs 85, bel 63 ve kalça 95 ölçülerine sahip. Üzerine giydiği kıyafet ise S/36 bedeninde. Bu ölçülere bakarak az çok üzerinizde nasıl durabileceği kanaatine varabilirsiniz. Abiyenin spesifik özelliklerinden ilki volan eteği. Evet pilili eteği andıran bu volan eteğinin üzerinde transparan kumaş bulunmaktadır.

Yani abiyenin üst bölmesi transparan polyester kumaştan yapılmıştır. Bakmayın polyester kumaş olduğuna çünkü abiyenin %70’i pamuktan yapılmıştır. Neyse transparan kumaş üstüne dantele benzer işleme detayları olan abiyenin yaka kısmında oval yaka bulunmakta. Bu da Hem boynunuzu hem de kulağınızdaki küpeyi ya da burnunuzdaki hızmayı ortaya çıkarmak için çok iyi bir detay.

Orta kolun sonlarında sonlanan bir nevi kısa kollu bu abiyenin giyim şekli arkadan zincir ile sağlanmakta. Belki de abiyenin en rahatsız eden detayı bu olmaktadır. Çünkü transparan kumaş desenli işleme ile zenginleştirilmişken direk şerit halinde mat kumaşın belden yakaya uzanması rahatsız edebiliyor. Tabi zinciri transparan yapsınlar demiyoruz. Fakat zincirin geçtiği son bölgede dantel motifli bir kesim şerit kesim yerine tercih edilseydi daha makbule geçerdi.

Volan etek detayının bittiği yerde beli kaplayan şerit kesimin olduğu bordo renkli dantelli, transparanlı yaka detayı bu abiye 2020 için iki farklı rengi ile sizlerin tercihi olacaktır. Gelecek yazımızda bu siyah ve bordo renkli abiyelerin altına giyebileceğiniz topuklu ayakkabılardan bahsedeceğiz.

Buraya tıklayarak topuklu ayakkabıların yazısına ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni sezon trend bayan feraceler başlıklı makalemizde 2015 yeni sezon ferace, asker ferace ve lila ferace hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir