Sonbahara girdik trendler nedir?2016 sonbahar modasında neler var?


Malum ağustos ayını bitirdik ve sonbaharın habercisi Eylül ayına girdik. Tabi modayı takip edenler olarak sizler için 2016 sonbahar modasını araştırdık ve bunu bir kombin şeklinde sunduk.

Sonbahara girdik trendler nedir-2016 sonbahar modasında neler var

Resimde gördüğünüz gibi sonbahar biraz sıkı giyinmek gerektiğinden dolayı yaz modasındaki şort ve tayttan biraz uzaklaşmak zorundayız. Öncelikle şapkaya değinirsek karşımıza fötr şapka çıkmakta. Renk seçimde lacivert, mavi, siyah ya da koyu renk seçmeniz sonbahar renkleri ile uyum sağlamanızı sağlayacaktır. Ardından beyaz bir tunik ve gömlek seçmek şapkada seçtiğiniz koyuluğu açacaktır. Sade düğmesiz bir gömlek seçmek en doğru seçim olacaktır. Cekete geçelim dediğimizde karşımıza kot bir ceket çıkmakta. Bunun bir sebebi kotta olan ara rengin vereceği uyum ve sonbaharın soğundan koruma yetisi olmakta. Kolları bir kat katlamak size ayrı bir özgüven katacaktır. Düğmeyi bağlamakta ayrı bir şıklık katacaktır. Unutmadan bir de atkı takmanız için biraz erken olabilir ama ben soğuk algınlığından çekiniyorsanız atkı iyi bir seçim olacaktır. Hem atkının bolca bir örtü misali sizi çevirmesi baskın hissetmenizi engelleyecektir. Şapkayla uyumlu bir renk seçmeniz atkıyı daha da şık bir aksesuar yapacaktır. Çanta seçimine geçecek olursak leopar desenli bir çanta göreceğiz. Kombinle uyumlu olmadığın andırsa da ayakkabıya odaklandığımızda aslında ayakkabıyı tamamlandığını anlayacağız. Çantanın askısının da lacivert olması kombinde hakim olan rengin bir diğer ürünü olduğunu belirtmektedir. Siyah slim pantolon her sezonun modası olmakla birlikte 2016 yılının da trend ürünlerinden biri olmakta. Ve kombine uyum sağlayacak aynı zamanda botları öne çıkaracak bir unsur sergilemektedir. Hazır botlardan bahsetmişken öncelikle renk seçimi ahşap kahverengi olması sonbaharı andırmasıyla çok yerinde bir seçim olmuş. Ayrıca yarım bot olması kış gibi korunma gerektiren doğasal olaylar olmadığından yerinde olmuş. Ayrıca dar pantolon yarım botların ön plana çakmasına sebep olmakta. Botların üzerinde daha koyu kahverengi kemerlerin olması botun prestijini arttırmakta.

Evet bu yazımızda 2016 sonbaharının seçimlerini anlattık bizi takip etmeye devam edin.

Bir önceki yazımız olan Yarım açık cepli siyah üstü uzun altı kısa bayan montu başlıklı makalemizde 2016 en güzel mont, 2016 ucuz mont ve bayan mont hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir