Açlıklıktan nasıl kurtulurum?Habire açıkmaya çözüm var mı?


Evde,okulda,dershanede,iş yerinizde habire acıkan bir bünyeye sahip misiniz?Habire dolabı açıp yiyecek yoklamaya son verecek bir çözüme sahibiz,bunu birlikte başarabiliriz.

Açlığa çözüm,erken açıkmaya çözüm

Yemek vakitlerini iyi ayarlayın

Eğer günün son yemeği akşam gelmeden açlıktan ölüyorsanız,sizin mide asidini arttırmayla ünlü ghrelin hormonu seviyenize hakim olmanız gerekmektedir.Bir kaç gün arayla öğle öğün yemeğini geç tüketin.Mesela ilk iki gün 15 dakika sonraki iki gün 15 dakika geç yiyip,saat 17:00 olan akşam yemeğinizin vaktini yakalayana kadar devam edin.Yemek saatini sakin bir şeklde değiştirmeniz ghrelin hormonu seviyeniz için güzel bir geçiş olacaktır.

Midenizi daha mantıklı moleküllerle doldurun

Ghrelin hormonu seviyenizi kontrole alamk için karbonhidrat ve proteinlerden oluşan bir yemek tüketin.

Bir miktar beklemekte yarar var

Yediğiniz yiyecekler takribi 20-25 dakika sonra üst bağırsaklarınıza ulaşması tahmin ediliyor.İşte bu nedenden dolayı yemekleri yavaş yiyin ve tokluk hormanı salgılayan üst bağırsaklarına ulaşmasını bekleyin.Tatlıya geçmeden en az 20 dakika bekleyin ki daha az miktarda tatlı tüketim fazla kiloyuda önleyin.

Bilgisayar başında iken yediklerinize dikkat edin

Bilgisayar başından uğraşırken ve işler yolunda gitmeyince açlık hormonu salgılanır.Siz hemen aldanıp fastfood,cips,kola ve benzerini tüketirseniz sıkıntı yaşarsınız.Kendinize hakim olmaya çalışınız.

Ve en önemlisi

Gözünüzü doyurmaya çalışın eğer büyük bir tabağa yemek konulmuş ve seyrek görünüyorsa;eşinizden,annenizden veya garsondan bu yiyeceği daha küçük tabağa koyup,hatta tabaktan taşma görüntüsü sağlamasını isteyiniz.Yediğiniz aynı yemek ama küçük tabakta yemeğin daha fazla olduğunu görüp gözünüzü doyurmuş olursunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Erkeklere kot kombin modeli başlıklı makalemizde ERKEK KOMBİN, kot ayakkabı ve kot kemer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir